3-denní prozkoumávání Jury

7. října 2012 v 18:16 | Ivuška |  Skály
I přes to, že jsem lezla pouhé 2 týdny po pauze kvůli zranění, rozhodli jsme se s taťkou navštívit Frankenjuru a prozkoumat různé oblasti pro příště...díky Václavovi jsme vyrazili hned v pátek ráno 28.9. a strávili tak s tatínem po dlouhé době 3 společné dny.


Je pravda, že volno už tu bylo jako na zavolanou, skoro celou cestu jsem prospala a dohnala tak nedospané školní večery. Navigace nás chtěla provést krásami Německa, lépe řečeno spletitými dálnicemi a tudíž místo 488km jsme se projeli 540km, asi se chtěla provětrat chudinka.

Naše 1. zastávka byla v Sorangeru. Hned po příjezdu do Sorangeru uvidíte autobusovou zastávku, za níž se nachází parádní parkoviště i se stolem a lavičkami pro pohodlné občerstvení. Nebyli jsme jediní, kdo se tak rozhodl a pěkný páteční den zde s námi strávili 2 německé dvojičky a jedna česká čtyřka. Tato oblast se nachází za polem v lese. Než opadá listí, tak je zde spíše zima. Tímto dnem jsem zahájila opět jurské rozlézání, u nějž jsem také zůstala :D.

Další den jsme jeli do Wolfsbergu. Rozhodli jsme se navštívit Wolfsberger Grotte, jak už podle názvu, tak i ve skutečnosti, čekala na nás nádherná jeskyně! Pokud byste tam měli chuť jet, zaparkujte u fotbalového hřiště. Poté půjdete kus pěšky, ale bude na vás vykukovat ze všech koutů německá krása. Nazdobené zahrádky, krásná čistá říčka, (pro potřebu autoservis) a pak hlavně oná jeskyně! Zde si bohužel nezalezou začátečníci, jsou zde tuším asi 4 lehké cesty, a pak už jen převislé dardy. Musím říci, že jsem byla brutálně desorientovaná...asi po 3 měsících místo ploten převis a že to bylo znát! Samotné lezení mě tam ale strašně nadchlo! Přes zimu potrénuju a na jaře se tam vrátím!

Po odpoledním lezení jsme se rozhodli navštívit a prozkoumat blízké oblasti. Jako první cíl byla oblast Endorama. Byla tu zrovna německá dvojička, chlap a baba, zatím co jsme se dívali na cesty, oni odpočívali. Nacvakáno měli v nejtěžší zdejší cestě 11-, bohužel místo chlapa se do toho šla pustit baba, takže je zase čas pořádně trénovat! Tato oblast je pouze pro lezce se silnými prsty, silnými těli a výkonostně kolem devítek. Jsou zde sice i lehké cesty, ale nevypadaly zrovna moc vábně, to bych si raději zajela do lehčích oblastí na lehké pěkné cesty :).

Další návštěva oblastí byla u Obertrubachu. Zdejší Eldorado bylo jako v tělocvičně. Viseli zde nagelovaní týpci, co tak upoutávali pozornost zdějších slečen u cesty. Každopádně respekt, převis jako kráva a ty dardy ani nemluvím...Hned další oblast viditelná od silnice, nacházející se za baráčkem a jmenující se Dachlwand vás dozajista překvapí malými lištičkami a následným převisem u výlezu. No a poslední zastávka sobotního dne byla na Kascholong. Sem moji milí jeďte až nebudete mít opravdu, myslím to smrtelně vážně, nic co lézt! Vzhledově to vypadá příšerně, a když si nevšimnete neviditelné cestičky, tak to ani nenajdete ;). Jednu výhodu to ale má...u parkování je ODPADKOVÝ koš! Poprvé co jsem v Juře viděla!

A už tu máte poslední nedělní den, kdy jsme jeli prozkoumat Grune Holle (domyslete si přehlásky). Radostně jsme zaparkovali na parkovišti před Sorgem, celí natěšení s batožinama si to štrádovali a hle skála. Jeden nápis, druhý nápis, třetí...sakra to tady ale vůbec není? Mí drazí, našli jsme úplně jinou oblast, aniž bychom chtěli! :D Ovšem nad touto oblastí se mi zastavil dech! Vzhledem jako brutální bouldrovko-tělocvična, čemuž odpovídá i výška 8m. Sem (oblast Klagemauer) se rozhodně vrátím a do něčeho se pověsím! (opět zákaz vstupu slabým prstům a začátečníkům).

O pár minut později jsme úspěšně našli "parkoviště" pro Grune Holle, prostě sjeďte z cesty a zaparkujte...Půjdete docela dlouho lesní klikatou cestou, až narazíte na Grune Holle 1. 3 nevábné šutříky. Až uvidíte ukazatel na Franzosenstein, tak to platí jak pro Grune Holle 3, tak i pro 2. Lezli jsme pouze v Grune Holle 2 a podle odhadu Grune Holle 3 se nacházela "za" 2 a výš. Přesunula se tam německá dvojka, a pak na nás začaly padat shora šutry.

O půl 3 už nasedáme do auta, opouštíme Německo, neskutečné množství bombózních skal a necháváme se zničit českými dálnicemi.

Cca 50km před Prahou "popojíždíme" 5km 45min. Velký obdiv skládáme tatínkovi s dětmi v autě, jež blokuje cestu sprostým řidičům, kteří mají v plánu kolonu objet mimo pruhy, lépe řečeno udělat si 3. pruh a cítit se jak ve Vídni a následně se zařadit za oněma 5 tragickýma kilometrama. Když už si myslíme, že máme vyhráno, čeká na nás dalších 7km, které jedeme opět 45min. Snad jen Vít Slíva, známý to básník a profesor Biskupského gymnázia by měl radost, že jsem si stihla zopakovat literaturu doby Karlovi a celé husitství, naopak paní profesorka z matematiky moc nadšená být nemohla, jelikož jsem nebyla schopna kvůli koloně dorýsovat zbývající úkoly na stejnolehlost...

Abychom nekončili školou, která už tu zase bude od zítřka, chtěla bych vám ještě dát takovou, řekněme důležitou radu...všichni to jistě víte, ale i tak se občas stane...

Už po 3. jsem byla u toho, kdy vám ukazuje reserva benzínu 0km dojezdu a stále jedete...Je fakt, že po zkušenostech auta zn. Škoda vám pak dovolí jet ještě 5km...ale nespoléhejte na to a až vám blikne natankovat, berte to na vědomí!

Mějte se krásně a všichni školou povinní se těšme na podzimky!

Ivulka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká je vaše nejtěžší vylezení cesta na skalách?

do 6b 27.8% (15)
do 7a 18.5% (10)
do 8a 24.1% (13)
od 8a do 9a 24.1% (13)
nad 9a ;) 5.6% (3)

Komentáře

1 cermy cermy | 21. října 2012 v 9:12 | Reagovat

Nagelovaní typci..chacha.Dobrej report,akorat pro mne nic noveho,oblasti znam a taky se mi líbí..krátky,uderný,převisly cesty.na eldoradu určite nekdy zkus Ekel 9+ paradní :)Hlavne pozor na jednoprdy :)

2 Ivka Ivka | E-mail | Web | 21. října 2012 v 21:33 | Reagovat

Díky :) škoda no, ale snad pro někoho přínosný byl :) aha, tak to raději ani nepolezu ;)

3 Tom Tom | E-mail | Web | 6. února 2013 v 19:56 | Reagovat

Jura je super oblast na jaro až podzim, najdeš si vždycky svou oblast, může bej na slunci zrovna jako ve stínu, málo převislá nebo víc. Výběr je fakt velkej. Jen je dobrý oblasti trochu znát, občas se dá přijet do fakt slušnýho šrotoviště.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama