Boulder games

23. prosince 2012 v 16:18 | Ivča |  Závody
Sešel se den se dnem, přišly dlouho očekávané vánoční prázdniny a rychlé rozhodnutí na poslední chvíli, a to jet se pobavit na boulderové závody ve Velkém Meziříčí.


Po vytrávení sobotního oběda jsme vyrazili v silné sestavě: Ríša, Tomík, Vojta a já. Nebyla chvíle, kdy jsem se nesmála. Padala jedna vtipná hláška za druhou. V Brně na Hlinkách jsme ještě na červené stihli zakřičet na Zdendu Ustohala, ať jede s námi a už jsme frčeli na dálnici.

Před sportovní centrum Velké Meziříčí jsme dorazili něco málo před půl 3 odpoledne. Přivítalo nás spoustu známých tváří a nakonec byla slušná účast-9 bab a 24 borců.

První skupina lezla od 15h do 16h, druhá hned od 16h do 17h. Bylo připraveno celkem 10 boulderů od Olina Klapala. Pro nás slabá stvoření (drahé polovičky) byly v některých bouldrech přidány chyty navíc. Byly postaveny obtížnostně bouldery opravdu pro každého.

Do finále postoupilo 5 bab a 8 borců. Mužské finále se lezlo na OS na 4 bouldrech od 18h. Hned jak chlapi dolezli, šly jsme na řadu my. Lezly jsme stejné bouldry "s přidanými chyty". Bylo to kvůli tomu, že nebyly předem přihlášené skoro žádné ženské, takže nemělo význam chystat ženské finále. Já osobně jsem ráda, že nám pořadatelé nakonec na rychlo umožnili finále. Sice jsme se spíš natrápily než dobře zalezly, i přes to to účel splnilo, bolí mě celý člověk!

Na 1.bouldru nás čekal skok, v mém podání troufám si říct let :D. Žádná z nás nedolezla do topu, bohužel ani do zóny. V 2. bouldru nás čekaly pořádně chlapské silové kroky. Zde už se mi podařilo ukořistit zónu na růžové prdelaté struktuře, spolu se mnou zde zabodovala i Nora a to též se zónou.
Ovšem u 3.bouldru nastal zlom. Přišel parádní převis a hodně kroků a TOP na 1.pokus byl doma. Zde se prověřila vytrvalost, v čemž jsem jakožto lanař měla nesmírnou výhodu :D. Tento boulder vylezla ještě Peťa Formanová z Kuřimi.
Posledním finálovým boulderem byl smrťák, kde už nezbylo nic jiného než si říct, že prostě nejsme chlapi, abychom to přelezly...

Z mé party se do finále dostal Vojta Vrzba, který parádně zabojoval a ze svého 1. závodu si odvezl pěkné 5.místo. O fous uteklo finále Tomíkovi, který tradičně zaujímá první místo pod čarou. (Na tom zapracujeme ;)). Ríša se umístil na začátku 2.poloviny startovního pole, takže slušný to tým!

A teď k celkovým výsledkům:
MUŽI
1.místo-Petr Handlíř
2.místo-Jirka Bradáč
3.místo-Martin Dvorský
4.místo-Osman
5.místo-Vojtěch Vrzba
ŽENY
1.místo-Iva Vejmolová
2.místo-Peťa Formanová
3.místo-Nora Vernerová
4.místo-Eliška Pudová
5.místo-Peťa Tefelnerová

Musím říct, že co se týče organizace, tak ta neměla chybu, všechno jim pěkně šlapalo a nebyly žádné časové prodlevy. Na to, že to byl "sranda závod", tak na velmi dobré úrovni! :)

Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků, kde jsme si osobně mohli vybrat věcné ceny, byla předána putovní trofej, která bude tento rok s Petrem Handlířem v Třebíči.

Všem Vám přeji krásné prožití svátků Vánočních!
Nepřejezte se, ať Vám není zle a snad najdete pod stromečkem vše, co si přejete! :)

Ivča
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 brácha brácha | 23. prosince 2012 v 21:25 | Reagovat

jestes mela napsat, ze do muzskeho finale postoupilo 8 kusu, at to nevypada, ze jsem tam byl posledni! :D

2 Ivka Ivka | E-mail | Web | 24. prosince 2012 v 13:55 | Reagovat

Neboooj ;) až budou fotky, tak to z nich každý pozná ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama