ČP dospělých Lomnice n. Popelkou

24. března 2013 v 11:11 | Ivka |  Závody
Letos jsem se rozhodla, že zase začnu jezdit na závody, abych měla větší motivaci k tréninku. A tak byl pro mě letošním prvním závodem český pohár dospělých, pro nás ve velmi vzdálené Lomnici nad Popelkou.


Věděla jsem, že forma ještě po pauze není a stále se trénuje objem, takže nejtěžší cesty co jem lezla byly 7béčka. Vyjeli jsme už v pátek večer, abychom přespali u tety a zkrátili si tak cestu na polovinu ve druhém dni. V sobotu jsme tedy nemuseli vyjíždět o půl 5 ráno, ale stačilo v 6:45.

Když jsem stěnu uviděla, byla jsem velmi mile překvapena! Všichni mi říkali, jak je to strašná stěna, že je malá a že stojí za nic. Naopak na to jak už je stará, tak mi přišla dobrá! Na závody měli dokonce i nové chyty od Makaku.

Celkem si přijelo zazávodit 8 žen a 19 borců, což bylo slušné. Cesty stavěl opět Honza Zbranek s Viktorem Pařízkem a opět nezklamali! Za cesty si myslím zaslouží velkou pochvalu!

Ženy lezly jako první a až odlezly obě kvalifikační cesty, tak nastoupili borci.

V 1. kvaldě jsem lezla jako 3. a suveréně bez problému jsem si dolezla pro TOP. Když jsem sledovala holky, jak se v tom trápí, tak jsem moc nechápala proč. Stavěči tuto cestu ohodnotili za 7a+. U nás v Brně na Klajdě by to bylo tak 6c+. Takže po 1. kvaldě jsem ze sebe měla super pocit! Ovšem v 2. kvaldě nastal obrat :D Šla jsem lézt jako předposlední a myslím u 4. expresky najednou "šmik, šmik" a už jsem byla dole :D. Poprvé za 11 let co závodím mi ustřelila noha :D. V první chvíli jsem z toho byla dost v šoku a říkala jsem si, jak se mi to mohlo stát?!! Ale pak mě to přešlo a byla jsem ráda, že do finále postupuju ze 4.místa.

Chlapi lezli ve skupinách zároveň kvalifikaci A i B, aby to rychle odlezli, což ne všem vyhovovalo! Kvalifikace A byla skoro stejná jako naše 2. kvalifikace, bez jednoho chytu a jednoho otočeného chytu. Kvalifikace B ovšem nabrala grády. Cestu vylezl pouze předlezec Honza Zbranek. A zde byl ten problém, kluci co lezli nejdříve kvalifikaci B, tak šli do kvalifikace A ještě s nateklým předloktím, což u některých dost zahejbalo s výsledkem. A to nemluvím o tom, že se kluci dozvěděli o tomto systému pár minut před začátkem. Někteří si mysleli, že se v klidu rozlezou, když lezou až ve druhé polovině a ono ne :D šli mezi prvníma v 2.cestě :D.

Do finále postoupilo všech 8 žen a 12 nejlepších borců. Co mi přišlo blbé, že jsme na finále čekali strašně dlouho cca 3,5h než nás zavřeli do izolace, pak samozřejmě ještě další prodleva na dostavění finálovky, obhlídka atd...

Finálovka se mi od pohledu líbila, akorát mě dost děsily velké chyty, věděla jsem, že na slušné umístění bude potřeba dolézt hodně blízko k topu, protože první polovina cesty bude procházka růžovým rájem, a taky že to tak bylo! Pro poslední místo si dolezla bouldristka Káťa Záhorová, která dolezla do cca 1/3 cesty. O kousek za ní vypadla Danča Kotrbová, troufám si říct, že také spíše bouldristka. Ovšem Gabča Vráblíková dolezla až do poloviny stropu na krápník. Jako další šla do finálovky brněnská lezkyně Evča Křížová, která díky své výšce přešáhlá pro mě klíčové místo, a tak si domů odvezla krásné 4. místo. Jako 5. nastupující i jako 5. končící :D jsem lezla já. Jak už jsem psala výše, až po krápník byla cesta velmi lehká, což byla opravdu škoda. Myslím si, že kdyby přišly těžší pasáže hned od začátku, tak by to s umístěním ještě dost zamíchalo. Dolezla jsem do "čůra" a věděla jsem, že ho musím podržet v jedné ruce s jednou nohou a vykřížit to do madla, bohužel ještě nemám dostatečnou sílu po ani ne 2 měsících trénování, a tak byl tento krok pro mě konečným. Po mně nastoupila Terka Svobodová, která si parádně dolezla pro TOP a tím i pro vítězství! Terce jsem to moc přála, protože si to za svoji dřinu zaslouží! :) Po Terce nastoupila Janička Vincourková, která uspěchala závěrečnou pasáž a spadla kousíček pod Topem. Jako poslední nastoupila Anďa Pavlincová, která byla mnohými předpokládána jako favoritka, si dolezla pro pěkné 3.místo.

Velmi se mi líbilo kolik se přišlo podívat diváků na finále. Malé děti s rodiči, starší lidé i mlaďoši. Velké díky za podporu!

Po krátké prodlevě bylo zahájeno finále mužů. Chlapská finálovka neskutečně zamíchala pořadí a na jednotlivé závodniky si přichystala pěkné špeky, že to s mnohými pořádně zahýbalo.

Největším překvapením byl Tomáš Bintr, který jediný řešil začátek úplně jinak než ostatní, což se mu stalo osudným a skončil na poslední příčce. Dalším smolařem byl Michal Štěpánek, který v jedné pasáži cvakl vyšší expresku a zapomněl na nižší, což byla obrovská škoda, musel svůj pokus ukončit. Měl ještě spoustu sil a určitě by si dolezl pro skvělé umístění! Největším milým překvapením byl Michal Rožek, který postupoval do finále z posledního místa a domů si dovezl krásné 2.místo! Předvedl nádherné lezení, které přímo sršelo jeho zkušenostmi! :) Bohužel v tomto místě popadali i další borci Romča Kučera a Dalík Muráň, takže se diváci nedočkali přelezní stropu ani aspoň malinkého přiblížení k TOPu. Výsledné pořadí nakonec dopadlo: 1.Kůča 2.Rožek 3.Muráň.
Po finále ještě padl nějaký protest někoho s nižším umístěním, a pak už se mohlo přistoupit k vyhlášení. Velký rozruch vzbudily vtipné ceny: GRANULE pro kočky a pro psy :D.

Se všemi jsme se rozloučili a čekala nás 3h cesta domů.

Jsem moc ráda, že jsem byla zase po dlouhé době na závodech, protože jsem si odvykla na závodní stres a trému a stejně tak i na vyvarování se chyb. Těším se za měsíc na Cibuli do Prahy, kde se bude konat 1.nominační závod mládeže. Držte pěsti!

Jo a málem bych zapomněla...Bylo super, že na závody dorazilo jak u kluků tak u bab spousta závodníků, kteří nejsou nejlepšími lezci či obtížnost pro ně není královskou disciplínou, ale přijeli, podali své maximum a udělali účast! Díky!

Na těchto závodech se ukázalo, že nezáleží na tom, jestli má stěna výšku 10m i s pódiem či kolem 20m jak na našich nejvyšších stěnách v ČR, ale záleží to na stavěčích! Honza s Viktorem to postavili parádně!

Ivka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste spokojeni s tréninkovými podmínkami v místě vašeho bydliště?

ANO
NE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama