Opět v repre!

7. května 2013 v 23:14 | Ivka |  Závody
Tak a je to doma! :) Co??? No hokej zatím bohužel ne :(...4.5. se uskutečnil 2.nominační závod do mládežnické reprezentace na obtížnost pro rok 2013.


Ale pěkně po pořádku...ještě víkend před tím se uskutečnil 2.nominační závod pro změnu do dospělé reprezentace na obtížnost, který jsem musela kvůli nemoci vynechat, tudíž jsem ztratila šanci splnit si cíl a být v dospělé repre :). Nevadí, času mám ještě dost v příštích letech...

Když jsme ráno v sobotu odjížděli od baráku, utrousil tatín poznámku, jestli bych neměla jet raději zase se Zachrdlem, protože s ním přijedu vždycky se zlatou plackou domů. Zasmáli jsme se a oba jsme věděli, že ve Svitavách mi není většinou přáno, kvůli výšce stěny a zároveň kvůli specifickým cestám, které bývají jen po malých lištách čistě na vytrvalost.

Tentokrát to ovšem nebylo tak jednoznačné, protože cesty stavěl Vítek Lachman. První kvalifikační cestu jsme měli pěkně na rozlez-tipovala bych 6c+. Myslím, že nám to vyhovovalo, protože ve Svitavách se není možné rozlézt kvůli chybějící boulderovce. Druhá kvalifikační cesta ovšem nabrala grády, což se projevilo i na výsledcích. Jelikož tuto cestu lezlo v kvalifikačním kole hodně kategorií, mohli jsme se navzájem porovnat. Pouze ostřílená závodnice Terka Svobodová (kat.Juniorky) a mladičký Vojta Vlk (kat.B) dokázali cestu dolézt až do TOPu. Těsně pod nimi bychom byli já a Peťa Čermák z Jeseníku-tuším, ale píši pouze za sebe, oběma nám došlo :D.

V 14:22 jsem dolezla svoji druhou kvalifikační cestu a o půl 3 nás nahnali do izolace. Zde došlo k velkému a nepříjemnému nedorozumění. Jelikož jsou vždy ve Svitavách závodníci rozmístěni v chodbě a ve 2 šatnách, předpokládá se, že až bude obhlídka, závodníky obejdou a pošlou je všechny ven. Tentokrát to bylo ovšem jinak. Někdo na začátku chodby zahlásil, že má jít kategorie D, C, B kluci na obhlídku. Tak jsme si v šatně řekli, jo tak my (kat.A, juniorky/junioři, kat.B dívky) půjdeme asi až po nich, abychom se tam neušlapali. Po nějaké chvíli přilítl rozzuřený Míra Doseděl, že kde sakra jako jsme?!?! A my na to: CO??? A on že prý už máme být dávno na obhlídce. Tak jsem vyběhli (skupinka cca 30 lidí-jedna celá šatna) a jen jsme slyšeli nakvašenou Marii, jak do mikrofonu říká, že je to náš problém, že už nám uběhly 2 min!!! Tak tady teda pardón....Neřekla bych půl slova, kdyby se někde zapomněl člověk, co trůnil na záchodě, nebo zamilovaný pár, co se někde schovává a ocucává....ale že 30 lidí, kteří už se nevešli do chodby na zem, sedí v šatně a neslyšeli někoho, kdo to zahlásil na začátku chodby...pardón, ale zde teda není chyba jen na naší straně...

Potom jsem čekala 2,5h než jsem se dostala na řadu do své finálové cesty. Už jsem si to vysvětlila...Jsem už vlastně stará vykopávka, co leze v nejstarší kategorii jako poslední :). Bez problému a suše, někteří by řekli, totálně betonová jsem dolezla na strukturu do výše...nad polovinu stěny? jo myslím, že by to mohly být i 2/3 cesty. V hale hrobové ticho jak na pohřbu. Naštěstí jsem na pohřbu ještě nebyla, ale možná byste aji slyšeli, kdyby spadl špendlík na zem...Bohužel to nebylo kvůli ani nedutajícím divákům, zda dolezu nejdál doposud ze všech. (Tuto cestu lezla kat.C-kluci, B-dívky, A-dívky a Juniorky) Divákům se prostě nechtělo fandit...nehrála hudba nic...atmosféra dost katastrofa! Slyšela jsem sem tam pár známých hlasů, ale dost bída. Takže opět obří mínus. Zpět k finálovce. Natrefila jsem špatný směr, udělala jsem chybu a spadla jsem. Takže takové smolné :D. Po mně nastoupila Terka Svobodová z Prahy, moje soupeřka a dobrá kámoška v jednom. Bez sebemenšího zaváhání si suveréně dolezla pro TOP! Ne že vyhrála v mé kategorii, ale na tomto závodě strčila všechny do kapsy a zalezla všechny kategorie! Forma byla na místě!

Já jsem tedy skončila na pěkném 2.místě, které bylo v tento den mým maximem, na víc jsem po nemoci opravdu neměla. Každopádně mám velkou radost, že jsem se nominovala do mládežnické reprezentace. Už na začátku června letím do Edinburghu na letošní 1.Evropský pohár. Jelikož jsem se nominovala z děleného 1.místa s Terkou Svobodovou, dostanu od ČHS vyšší finanční podporu.

Velké díky patří lezeckým stěnám Klajda a Rajče, kde mohu pilně trénovat. Dále firmě Saltic a to především za jejich boty, které mi poskytují a firmě Rock Empire za materiální podporu.

Mějte se hezky,
vtahujte do sebe jaro vším, co jde...
...........a nezapomeňte na Den matek!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jste spokojeni s tréninkovými podmínkami v místě vašeho bydliště?

ANO
NE

Komentáře

1 Marie Marie | 8. května 2013 v 11:24 | Reagovat

Ahoj Ivi,
sorry, ale možná kdybyste neseděli ležérně v šatně a "nemysleli, že..", ale někdo z Vás vylezl se zeptat, kdy na obhlídku jdete vy, nemuseli jste se pak divit, že nic nevíte. V šatnách sedí obvykle ti starší a tak nějak se čeká, že se třeba budou zajímat. Chápu, že na té chodbě je to rachot s těmi malými, ale když slyším, že tam někdo z těch dospělých něco říká, tak vylezu, ne? Se divíš, že jsme byli naštvaní.. Lítáme tam celý den a "staří závodníci" sedí v šatně a diví se, že je nikdo osobně nepozval na prohlídku cesty... Bych mohla napsat, že chápu, že se na prohlídku nedostaví a nezajímají se o ni malí, ale staří matadoři? ;-)
Ono je to hodně na úhlu pohledu. Tak jen možná příště trochu tolerance k pořadatelům - btw měřila sis čas, kolik jste na prohlídku nakonec doopravdy měli?
Marie

2 Ivka Ivka | E-mail | Web | 8. května 2013 v 12:00 | Reagovat

[1]:Ahoj Marie,
myslím si, že tohle je opravdu hodně na úhlu pohledu, jak píšeš. Samozřejmě chápu, jak celý den lítáte a vše vyřizujete k tomu nemám co vytknout! :-) Ale jak jsem psala v článku, rozhodně to nebyla jen naše chyba. Nenapsala jsem, že to byla jen vaše vina. Jako jasný, někoho z těch 30lidí mělo napadnout se jít zeptat, ale asi se to zatím nikomu nestalo...Byla jsem už na hodně závodech a vždy mi (nám všem) někdo z pořadatelů (hlídačů v šatně) řekl, kdo jde na obhlídku. A jelikož ne vždy chodí všechny kategorie najednou, nepřipadalo nám divné, že půjdeme až po nejmladších :-).
Čas si na obhlídce neměřím :-D tak nějak věřím rozhodčím, že tam těch 6min budeme. Pokud jste nás tam nakonec nechali celých 6min, tak bych vám ráda poděkovala. Z mikrofonu jsem slyšela pouze, že 6min uběhlo...
Měj se hezky, na viděnou ve Zlíně! :-)

3 Míra Míra | 10. května 2013 v 13:27 | Reagovat

Čau. Jsem si myslel, že můj hlas je slyšet po celé izolaci dostatečně. Asi budu muset příště víc křičet. :-) Čas na prohlídku jsem vám prodloužil - takže jste nebyli o nic ochuzeni.

4 Ivka Ivka | E-mail | Web | 13. května 2013 v 14:02 | Reagovat

[3]:Ahoj, bohužel nebyl :-(. Děkujeme! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama