Dohnat resty před koncem roku...

25. prosince 2013 v 17:02 | Ivuška |  Závody
Ahoj všichni!
Tak Ježíška už máme za sebou, břicha máme naditá, v telce frčí jedna pohádka za druhou, ale možná se tu najde i někdo...kdo se třeba maličko nudí...


Také vám přišlo, že ten letošní podzim utekl tisíckrát rychleji než kdy dříve? Mně teda ano a dostal mě do pořádného skluzu. Skoro všechny radostné aktivity šly stranou a je na ně čas až teď. A k nim patří i nedopsané články, na kterých jsem se sekla a někde v mozku mi to stále nahlodává svědomí....

Jednou takhle v sobotu (9.11.2013) se sešla 62 členná banda seskládaná dokonce z různých koutů světa (Slovenska, Francie, Ruska a Mexika) na brněnské výstaviště, aby se jak se patří vydováděla, a tak jsem se k nim přidala! Pod taktovkou horolezckého oddílu Lokomotiva Brno a zástupci lezecké stěny Rajče se uskutečnil závod: Sportlife Boulder Contest 2013.

Hned z rána vypukla kvalifikace, z které se vytříbili ti nejlepší do večerního finále. Nebudeme ale spěchat, pěkne po pořádku. Na 4 profilech Pilka-Kameny bylo postaveno 12 kvalifikačních bouldrů (bez rozdílu pro muže a ženy). Vždy byl na daném profilu jeden velmi lehoučký boulder na zahřátí, pak jeden o něco těžší pro aktivaci a třetí nejtěžší, kde už snad zabral opravdu každý.

Co se mně osobně líbilo ze všeho nejvíc bylo to, že se pod jednotlivými bouldry seskupila vždy nějaká skupinka jedinců a navzájem se podporovali, fandili si a tlačili se vzájemně očima nahoru. V dnešní době, kde si už každý jede jen sám na sebe, se to moc často na závodech nevidí. Bylo to zkrátka jako někde na bouldrovce na tréninku.

Do finále nakonec postoupilo 7 holek a 7 borců. Z holek byla po kvalifikaci nejsuverénnější Katka Pavlovičová, která se přes bouldry přeřítila jako mašina a první odevzdala svůj závodní lístek se všemi vylezenými kvalifikačními bouldry. U chlapů už to tak jednoznačné nebylo, protože tam těch adeptů na vítězství bylo více.

Připravili pro nás 3 finálové bouldry, které jsme lezli stylem onsight. Vždy se lezlo ve "dvojicích" aneb jedna holka a jeden kluk na scéně a zbytek finalistů v izolaci. Náš první ženský boulder (chlapi začínali na ženském 2. finálovém boulderu) byl strašně lehký, až jsem měla hrůzu, aby mi něco nesmeklo.


Druhý boulder (stejný jako 1. mužský finálový boulder) byl už o něco těžší, zde už to chtělo trošku zabrat.


Ovšem třetí boulder (na začátku s přidaným chytem pro něžné pohlaví, jinak zbytek stejný jako 2.mužský finálový boulder) to rozsekl. Nikdo z holek si neporadil s tímto bouldrem a neurvaly si pro sebe bohužel ani zónu. Mně tento boulder sedl parádně, takže jsem ho tam z druhého, po prvním oťukávacím pokuse, poslala a zajistila jsem si tak vítězství.


U chapů došlo k superfinále mezi Francouzem Cedricem Bervasem a Banánem, odkud z toho vzešel vítězně Banán a dostal za vítězství trs banánů!

Výsledky:
1. Iva Vejmolová, 2. Kateřina Pavlovičová, 3. Veronika Scheuerová
1. Marián Šeliga, 2. Cedric Bervas, 3. Matouš Bradáč


Po finále bylo vylosování tomboly a předání ročního předplatné Montany nejmladšímu závodníkovi a nejmladší závodnici tohoto závodu.

Pokud jste letošní Sportlife Boulder Contest nestihli, nic se neděje! Vzhledem k již vyvěšenému přehledu závodů na rok 2014, se můžete těšit mezi 6.-9.11.2014 na finálový závod Českého poháru dospělích v boulderingu v Brně opět na Sport Life veletrhu!

Užívejte si prosím vytouženého volna, nebuďte sami, buďte s rodinou a se svými přáteli!

Ivka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kde strávíte Silvestr?

Doma 0% (0)
Ve městě 50% (2)
V teple ve skalách 25% (1)
V Ospu 0% (0)
Ve Špáňu 0% (0)
Jinde 25% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama